Okiem adwokata o prawie rodzinnym czyli …

Blog Prawo rodzinne okiem adwokata powstał dla Państwa. Dla naszych klientów (obecnych i przyszłych), dla osób próbujących samodzielnie rozwiązywać problemy prawne, dla wszystkich rodziców (zarówno ojców jak i matek). Przede wszystkim  dla osób, które w natłoku informacji poszukują sprawdzonej wiedzy. Będzie merytorycznie, ale nie o suchej literze prawa. Krótko mówiąc, w stylu, który moi Czytelnicy znają z dotychczasowych publikacji, przede wszystkim bloga o egzekucji kontaktów.

Dotychczasowa forma mojej pomocy niesionej Czytelnikom okazała się dalece niewystarczająca. Ilość Państwa pytań, które już od dawna wykraczały poza szeroko rozumianą egzekucję i wykonywanie kontaktów, zrodziła myśl o rozwinięciu bloga. Nowy projekt będzie zatem odpowiedzią na Państwa pytania. Nie tylko o rozwodach i przyczynach oddalenia pozwu o rozwód (co przecież się zdarza, a rozwód wbrew wyobrażeniom niektórych nie jest tylko formalnością, którą „załatwia się” w 15 minut), ale także o tym jak zachować się w sądzie, czego się spodziewać na pierwszej rozprawie lub po prostu jak uniknąć sporu sądowego i wypracować kompromis w kwestii alimentów, czy sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi.

Okiem adwokata spojrzymy na zmieniające się przepisy prawa rodzinnego oraz  sprawy, które rozwikłaliśmy jako Kancelaria, a które dostarczyły sprawdzonych i godnych polecenia rozwiązań. Praktyka sądowa jest przecież kształtowana właśnie przez nas, adwokatów i naszych klientów, którzy inspirują do nieszablonowych rozwiązań.

Z ukłonami dla wszystkich Czytelników,

Joanna Szewczyk- Stępień